Rzymskokatolicka Parafia Chrystusa Króla w Bażanach
V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024r.

1. W dniu dzisiejszym kończymy święte rekolekcje wielkopostne. Składam serdeczne podziękowanie ks. Arkadiuszowi za wspólną drogę w tym błogosławionym czasie. Za wygłoszone Słowo Boże, za spowiedź świętą oraz tyle pięknych, głębokich słów, aby Miłość była kochana. Powiało i to dość mocno w naszych sercach. Dziękuję za Twoją otwartość, Bożą mądrość i życzymy opieki Pani Fatimskiej i Dzieciątka Jezus. Dzisiejszy Kościół potrzebuje właśnie takich autentycznych kapłanów, którzy nie troszczą się o siebie, ale o drugiego człowieka.
  2. O godz. 13.3o spotkanie Marianek, Scholii i Liturgicznej Służby Ołtarza w salce- Agapa. Czas radości i dziękczynienia za te wyjątkowe rekolekcje. Dziękuję Paniom za upieczenie ciast: p. Monice Kinder, p. Elżbiecie Langner, p. Teresie Kinder i p. Elżbiecie Mainka.
  3. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.3o. z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy.
  4. We wtorek tj. 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszam Czcicieli św. Józefa, ojców, mężów, młodzieńców, rzemieślników na uroczystą Mszę świętą o godz. 18.oo.
  5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w naszej świątyni w każdy piątek o godz. 17.3o. Zapraszam wszystkich bardzo gorąco do udziału w powyższych nabożeństwach.
  6. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego.
  7. W piątek zapraszam dzieci i młodzież na Mszę świętą szkolną o godz. 18.oo. Liturgię przygotowuje kl. VII i VIII.
  8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Błogosławieństwo palm i procesja.
  9. Składam serdeczne podziękowanie Państwu Teresie i Joachimowi Kinder za ufundowanie nowych, pięknych szaf na chór. Dziękuję Firmie Bernard Kinder za montaż tych szaf. To kolejne piękne dzieło uczynione przez Państwo względem naszej świątyni. Bóg zapłać!
  10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przed kościołem na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać za dar waszego serca. W dalszym ciągu zapraszam osoby, które pomogłyby nam sfinalizować Relikwiarium dla Dzieciątka Jezus.
  11. W niedzielę Palmową przynosimy skarbonki z jałmużną wielkopostną i składamy je u stóp Matki Bożej.
  12. Proszę również o uporządkowanie grobów swoich bliskich zmarłych przed Świętami Wielkanocnymi. Przypominam również, aby do dużego kontenera nie wrzucać plastików, szkła itp.
  13. Sprzątanie świątyni i otoczenia przed Świętami Wielkanocnymi 2024 przypada Mieszkańcom z ul. Łąkowej. Bóg zapłać!
  14. W najbliższą sobotę będzie również Msza święta o godz. 8.oo rano.
  15. Wszystkim modlącym się w naszej świątyni życzę wielu Łask Bożych na każdy dzień nadchodzącego tygodnia oraz błogosławionych owoców rekolekcji wielkopostnych.