Aktualności


Nowy 2024 Rok


Wraz ze zbliżającym się nowym rokiem, chrześcijanie na całym świecie zastanawiają się nad minionym i nastawiają się na nadchodzący rok. Wchodząc w nowy rok, pamiętajmy o wszystkich błogosławieństwach, jakimi obdarzył nas Bóg i prośmy o Jego nieustanne prowadzenie i ochronę.

Życzmy sobie nawzajem:

   - Abyśmy wszyscy znaleźli czas na zwolnienie tempa i zastanowienie się nad tym, co jest naprawdę ważne w życiu
   - Abyśmy pamiętali, że każdy dzień jest darem od Boga i jak najlepiej go wykorzystali
   - Byśmy pokładali ufność w Bogu, a nie w sobie czy kimkolwiek innym
   - Byśmy mieli odwagę podążać za naszymi przekonaniami, nawet gdy nie jest to popularne lub łatwe
   - Byśmy byli ludźmi nadziei, którzy szukają w innych tego, co najlepsze i widzą potencjał w każdej sytuacji
   - Abyśmy byli szybcy w miłości i powolni w gniewie, zawsze rozszerzając łaskę na tych, którzy są wokół nas
   - Abyśmy celowo spędzali czas z rodziną i przyjaciółmi, pogłębiając nasze relacje z tymi, których kochamy
   - Abyśmy docierali do innych w miłości, dzieląc się Dobrą Nowiną o Jezusie Chrystusie z tymi, którzy jeszcze Go nie znają

Ostatni dzień roku i pierwszy dzień Nowego Roku to cudowny czas, bo to w tymże czasie powstaje w wielu sercach potrzeba braterskiej życzliwości. To piękny zwyczaj uścisku dłoni, pocałunku oraz przekazywania sobie nawzajem życzeń

Drugiemu, a także i sobie życzymy szczęścia. Ale niekoniecznie chcemy dopomagać innym, aby to szczęście tworzyć i realizować. A przecież tak niewiele trzeba… Trzeba tylko, aby chęć życzliwości zamienić w bieg, by ten noworoczny start nie zakończył się falstartem, ale stał się biegiem do finiszu w szczerej braterskiej miłości. Niech więc ów początek noworocznej życzliwości będzie startem nie do biegu maratońskiego, ale pogonią krótkodystansową. Niechże jak najszybciej osiągnie finisz, który na imię ma miłość. Szczęście jest metą naszego życiowego biegu, osiągnijmy ją jak najprędzej razem z naszymi bliskimi, a także bliższymi i dalszymi przyjaciółmi.

Niech miłość objawia się przede wszystkim w czynach, a nie tylko w słowach. Miłość z reguły pojmowana jest jako uczucie, na które człowiek nie ma wpływu. Jednakże, o dziwo Pan Jezus, nakazuje kochać… W takim razie miłość to coś znacznie więcej niż uczucie. Miłość jest nie tylko odczuwaniem, ale i aktywnością. Człowiek pragnie miłości, tęskni do niej, każdy piosenkarz o niej śpiewa, poeci dawniej i dziś najwięcej uwagi poświęcają miłości. Literaci którzy urodzą się w Roku Pańskim 2024, także kiedyś będą odmieniać przez wszystkie przypadki słowo – miłość.

I na dnie tego wszystkiego, pomiędzy codziennością a uniesieniami przebija się tęsknota za prawdziwą miłością, którą tak cudownie maluje Apostoł Paweł w Liście do Koryntian: miłość cierpliwa jest, miłość łaskawa jest […].

Niech Nowy Rok przyniesie Wam wiele błogosławieństw od Pana, niech Wasze serca będą pełne radości i pokoju dzięki Jego obecności.

Wasz Ksiądz Proboszcz Bogdan Węgrzyn