Ogłoszenia


Ogłoszenia parafialne

Rzymskokatolicka Parafia Chrystusa Króla w Bażanach
Niedziela Palmowa – 24.03.2024r.


 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego została w tym roku przeniesiona wraz z intencją Mszy świętej na 8.04.2024r. Natomiast intencja Mszy św. z 8.04.24r. zostanie odprawiona w dniu jutrzejszym o godz. 18.oo. Wielki Tydzień ma swoje odrębne prawa.
 2. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.3o.
 3. Nabożeństwa w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, w Wielką Sobotę o godz. 18.3o.
 4. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek o godz. 9.oo.
 5. Sakramentalne odwiedziny chorych w Wielki Piątek od godz. 10.oo.
 6. Od Wielkiego Piątku rozpoczynamy Nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.
 7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a w Wielką Sobotę powstrzymujemy się od pokarmów mięsnych aż do Wigilii Paschalnej.
 8. W Wielką Sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu wg. planu umieszczonego w gazetce na marzec.
 9. Poświęcenie pokarmów o godz. 13.oo. i o godz. 15.oo. w Wielką Sobotę.
 10. Zapraszam do sprzątania świątyni i otoczenia przed Świętami Wielkanocnymi Mieszkańców z ul. Łąkowej. Bóg zapłać!
 11. Wszystkich, którzy ubogacają nasze uroczystości zapraszam na Mszę świętą Rezurekcyjną o godz. 7.oo w intencji Parafian i Gości, a w każdą Niedzielę Wielkanocną na tradycyjną procesję wokół kościoła.
 12. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby naszej świątyni. Bóg zapłać za dar waszego serca.
 13. W czasie świąt będzie nam pomagał ks. Krzysztof Bochenek ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła. Obecnie pracuje w Młochowie za Warszawą, gdzie budowany jest kościół. W drugi dzień świąt przed kościołem można złożyć datek na ten cel. Bóg zapłać!
 14. W Wielki Czwartek spowiedź od godz. 16.oo do 17.oo. (Ks. Gość). Spowiedź w Wielki Piątek od godz. 16 oo. do 17.oo. (ks. Gość). Spowiedź w Wielką Sobotę od godz. 13.oo. do 14.oo. (ks. Gość). Ja zaś będę spowiadał w tych dniach w NSPJ w Kluczborku.
 15. Kolekty: w Wielki Czwartek, w Wielką Sobotę na potrzeby naszej świątyni. W Wielki Piątek na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. W II dzień świąt na KUL.
 16. Wszystkim modlącym się w naszej świątyni życzę wielu Łask Bożych na każdy dzień nadchodzącego tygodnia, a szczególnie owocnego i radosnego przeżycia Tajemnic Paschalnych.