IX Niedziela Zwykła - 02.06.2024r.

1. W dniu dzisiejszym Rodzina Franciszkańska zaprasza do wspólnej modlitwy o godz. 14.3o. Natomiast o godz. 15.oo nabożeństwo czerwcowe i procesja wokół kościoła.
  2. Bóg zapłać za wszelkie prace wykonane w tym tygodniu na rzecz parafii, za sprzątanie kościoła, za kwiaty, a szczególnie tym wszystkim, którzy swoją modlitwą, ofiarnością czy bezpośrednim zaangażowaniem przyczynili się do godnego przeżywania Bożego Ciała w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękuję za przygotowanie ołtarzy wyznaczonym Rodzinom i innym parafianom za pomoc w ich przygotowaniu.
  3. Do czwartku uczestniczymy w oktawie Bożego Ciała, na zakończenie błogosławieństwo wianków i ziół.
  4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post. Liturgię przygotowuje kl. III.
  5. Tradycyjnie po Oktawie Bożego Ciała tj. w najbliższą niedzielę o godz. 15.oo procesja wokół pól o zachowanie tegorocznego żniwa. W tym roku pójdziemy z kościoła ulicą Wiejską do Krzyża w kierunku p. Smyrek, następnie ulicą Krótką. Kawa obok p. Skoczylas. Powrót nad lasem do ul. Bocznej obok p. Hanusa-Lepsy do kościoła. Dziękuję wszystkim za przygotowanie tej procesji i poczęstunek.
  6. W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek. W czwartek zapraszam na Godzinę Świętą o 17.oo. Adorację poprowadzi Rodzina Franciszkańska. W piątek sakramentalne odwiedziny chorych od godz. 9.oo.
  7. Składam serdeczne podziękowanie p. Sołtys Marii Lepsy, p. Andrzejowi i Dorocie Gabrysch, naszemu Caritasowi, Mniejszości Niemieckiej, wszystkim Paniom za upieczenie ciast, ofiarodawcom z okazji Dnia Dziecka. To był wyjątkowy czas. Bóg zapłać!
  8. Reliktarium dla Dzieciątka Jezus jest już na plebanii. Musi jednak jeszcze zostać upiększone i ozłocone przez naszą artystkę p. Marię Kubas. Dopiero wówczas będzie zamontowane w świątyni.
  9. Wszystkim modlącym się w naszej Świątyni, przybyłym Gościom życzę wielu Łask Bożych na każdy dzień nadchodzącego tygodnia.